Łatwo zostać zachęconym do kolejnej koloryzacji włosów przez piękne zdjęcia, które można znaleźć na każdym kroku na Pinterest czy Instagramie. W końcu, która z nas nie uwielbia tego momentu, gdy włosy, a dzięki nim cała twarz, nabierają innego wyglądu? Należy jednak zdawać sobie sprawę, że malowania włosów może powodować pewne zagrożenia dla kondycji włosów. Zasadniczo pozwalamy na wchłonięcie się całego składu chemicznego farby w głąb struktury włosa i zastąpienie nimi naturalnych pigmentów, aby uzyskać nowy kolor. Farbując włosy stopniowo je osłabiasz. Być może w przeszłości już kilkakrotnie przeszłaś koloryzację, a czujesz, że brakuje ci informacji na temat farbowania włosów. A w końcu ważne jest, abyś wiedziała jak należy podchodzić do koloryzacji, aby wyrządziła jak najmniej szkód twojej fryzurze. Zapraszam do lektury o tym jaki wpływ na twoje włosy ma farbowanie oraz jak o nie dbać i chronić przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Czy ten kolor do mnie pasuje?

Bądź ze sobą szczera odpowiadając na to pytanie, zanim zdecydujesz się na nowy odcień włosów. Kiedy wypatrzysz wspaniały kolor włosów na Instagramie lub Pinterest, wyobraź sobie ten kolor włosów na twoich włosach, pomyśl o tym jak będzie pasować do twojej karnacji, koloru brwi i oczu. Na pewno będzie wyglądał chociaż delikatnie inaczej niż na zdjęciu, które znajdziesz i zawsze bierz to pod uwagę. A to, że wygląda dobrze na kimś innym, to nie znaczy, że będzie wyglądać tak dobrze na tobie. Dowiedz się jakie odcienie i tony pasują do twojej skóry. Jeśli jesteś zdezorientowana jakie kolory będą najlepiej pasować do twojej twarzy, zawsze możesz zapytać się fryzjera, aby ocenił profesjonalnym okiem twój typ urody i grupę kolorów, na które możesz się decydować. Czasem lepiej przyjąć gorzką wiadomość o tym, że odcień, który pięknie wygląda na mulatce, nie będzie do ciebie pasować, niż zdecydować się na koloryzację, która mocno wpłynie na kondycję twoich włosów, a efekt będzie niezadawalający.

Jak utrzymać kolor jak najdłużej i pielęgnować włosy farbowane?

To jest kolejne zagadnienie, które może niepokoić osoby decydujące się na koloryzację włosów. Gdy widzimy pięknie pomalowanie włosy, nie zdajemy sobie czasem sprawy jak wiele czasu, pieniędzy i energii zajmuje ich pielęgnacja. Pierwszym krokiem do zadbania o twój nowy kolor włosów i utrzymania go w świetnej formie jest znalezienie odpowiedniego produktu, który będzie wzbogacać nowy odcień, dobrze nawilżać włosy oraz chronić przed zewnętrznymi czynnikami, ponieważ farbowane włosy są bardziej wrażliwe i łamliwe. Oto kilka odcieni, które wymagają najwięcej pielęgnacji i ochrony: kolory rude, srebrne, szare oraz bardzo wyraziste blondy czy oryginalne kolory jak fiolet czy róż. Te kolory mają tendencję do utleniania się w czasie, więc wymagają innych produktów, aby utrzymać żywotność koloru dłużej. Musisz być gotowa regularnie odwiedzać salon fryzjerski lub wydawać więcej pieniędzy na produkty do pielęgnacji włosów. Jeśli nie chcesz zbyt martwić się o pielęgnację włosów, wybierz naturalniejsze odcienie bliższe twojemu prawdziwemu odcieniowi, np. Ombre lub balayage.

Jak długo odcień będzie widoczny na włosach?

Choć można używać produktów do pielęgnacji kolorystycznej w celu utrzymania i wydłużenia żywotności włosów, istnieje naturalny okres życia każdego koloru. Konserwacja koloru włosów może zrobić tylko tyle, że spowolni proces blaknięcia, ale nie jest w stanie kompletnie go zatrzymać. Są dwa czynniki, które mogą mieć wpływ na trwałość koloru: 1) rodzaj włosów i ich zdolność do utrzymania fabry i 2) teksturę włosów.


Czy to podrażnia skórę głowy?

To jest ważny temat do przegadania z fryzjerem przed umówieniem się na faktyczne farbowanie włosów. Jeśli jesteś uczulona na składniki zawarte w farbie do włosów, musisz o tym poinformować fryzjera! W ten sposób będzie mógł zastosować delikatniejsze w składzie preparaty, aby zapobiec podrażnieniu skóry bez pogarszania jakości i trwałości stosowanych produktów do farbowania włosów.

Nie odbierz mnie źle, farbowanie jest fajnym zabiegiem fryzjerskim, który może odmienić wygląd, zapewnić lepsze samopoczucie i nie ma co z tego rezygnować. Moim celem było ostrzeżenie was, aby nie decydować się na koloryzację zbyt pochopnie. A gdy szukacie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów, warto zajrzeć do drogerii iperfumy.pl, w której znajdziecie profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji farbowanych włosów. Z kolei kody i kupony promocyjne od Groupona dostępne tutaj https://www.groupon.pl/kody-rabatowe/sklepy/iperfumy.pl pomogą wam zaoszczędzić na zakupach.

Comments